May 9, 2021

2021 NHSCA Sophomore National placewinners

132 lbs NHSCA champion Carter McCallister of Missouri (Photo/J Thomas Taylor/Columbia Tribune)

2021 NHSCA Sophomore National Placewinners

106 lbs placewinners

1st – Brady Roark (MO)
2nd – Carson Wagner (PA)
3rd – Bryson Terrell (TN)
4th – Caleb Uhorchuk (TN)
5th – Ty Tice (SC)
6th – Luke Sirianni (PA)
7th – Hunter Sloan (PA)
8th – Toby Billerman (IN)

113 lbs placewinners

1st – Jackson Baglio (NC)
2nd – Jacob Joyce (RI)
3rd – Zachary Jacaruso (PA)
4th – Anthony Ferraro (PA)
5th – Clay Gates (OK)
6th – Tyler Chappell (PA)
7th – Charlie Bunting (PA)
8th – Hayden Myers (RI)

120 lbs placewinners

1st – Luke Poore (DE)
2nd – Joel Brown (MD)
3rd – Cooper Haase (FL)
4th – Jaden Pepe (PA)
5th – Amantee Mills (GA)
6th – Ethan Lebin (PA)
7th – Tyler Knox (MA)
8th – Michael Pizzuto (MD)

126 lbs placewinners

1st – Eligh Rivera (FL)
2nd – David McClelland (FL)
3rd – Spencer Barnhart (PA)
4th – David Cross (MO)
5th – Gage Owen (MD)
6th – Eric Doran (VA)
7th – Matthew Repos (PA)
8th – Ethan Kolb (PA)

132 lbs placewinners

1st – Carter McCallister (MO)
2nd – Weston Dalton (CO)
3rd – Collin Arch (MO)
4th – Zachary Marrero (CO)
5th – Brock Woodcock (MO)
6th – Nathan Roth (PA)
7th – Frank Volpe (NY)
8th – Spencer Von Savoye (CA)

138 lbs placewinners

1st – JT Chance (OH)
2nd – Collin Dupill (VA)
3rd – Antonio Rodrigues (MD)
4th – Luke Bender (DE)
5th – Andrew Harmon (PA)
6th – Jonathon Malovich (CO)
7th – Luke Belcher (TN)
8th – Cooper French (AZ)

145 lbs placewinners

1st – Jeremiah Price (NC)
2nd – Dagen Condomitti (PA)
3rd – Ethan Mojena (FL)
4th – Brayden Shelton (MO)
5th – Cale Roggie (VA)
6th – Irish Furthmyre (MT)
7th – Lane Ewing (WY)
8th – Tyler Berish (PA)

152 lbs placewinners

1st – KJ Evans (OK)
2nd – Colby Isabelle (PA)
3rd – Michael Duggan (PA)
4th – Abraham Wojckiewicz (IL)
5th – Gavin Fernandez (CA)
6th – Justin Crutchmer (AR)
7th – Hunter Andel (OH)
8th – Landon Muth (PA)

160 lbs placewinners

1st – Sergio Montoya (CA)
2nd – Markell Rivera (AZ)
3rd – Rafael Hipolito (AL)
4th – Patrick Jackson (WV)
5th – Tim McDonnell (CA)
6th – Riggin Boger (UT)
7th – Brett Smith (MO)
8th – Dakota Hagedorn (WY)

170 lbs placewinners

1st – Dylan Newsome (OH)
2nd – Omaury Alvarez (GA)
3rd – David Barrett (MA)
4th – Justin Griffith (NJ)
5th – Daniel Comer Williams (FL)
6th – Toby Schoffstall (VA)
7th – Nathan Fury (KS)
8th – Dominic Joyce (FL)

182 lbs placewinners

1st – Camden McDanel (OH)
2nd – Max Agresti (DE)
3rd – Kingsley Menifee (VA)
4th – Elijah Edge (WV)
5th – Matthew Furman (PA)
6th – Thomas Stadel (TN)
7th – John Roberts (OK)
8th – Cole DuBois (NJ)

195 lbs placewinners

1st – Sonny Sasso (PA)
2nd – Brendan Gilchrist (CT)
3rd – Brady Colbert (VA)
4th – Jacob Scheib (PA)
5th – Corey Boerio (PA)
6th – Justin Soriano (NY)
7th – Eli Makel (PA)
8th – Ronin Hammond (IN)

220 lbs placewinners

1st – Dylan Russo (OH)
2nd – Sam Sorenson (NY)
3rd – Noah Todd (TN)
4th – Myles Johnson (OH)
5th – Erick Brothers Jr. (WV)
6th – Zachary Evans (PA)
7th – John Vinciguerra (NJ)
8th – Trent Sibble (NY)

285 lbs placewinners

1st – Riley Robell (PA)
2nd – Emmanuel Ulrich (PA)
3rd – Bill Brosko (PA)
4th – Logan Looney (VA)
5th – Derrick Hart (FL)
6th – Gage Howard (UT)
7th – Nathaniel Box (FL)
8th – Maddox Sunderman (AL)