May 16, 2021

InterMat Wrestling – 2021 NHSCA Junior National placewinners

[ad_1]

2021 NHSCA national champion Michael Kilic (Photo/Amber Cloy; SEWrestle.com)

NHSCA Junior National Placewinners

106 lbs placewinners

1st – Codie Cuerbo (OH)

2nd – Billy Smith (OH)

3rd – Isiac Paulino (MA)

4th – Christian Guzman (FL)

5th – Jacob Levin (NY)

6th – Dante DiStefano (MA)

7th – Brandon Baldanado (CA)

8th – Elijah Nguyen (CA)

113 lbs placewinners

1st – Cole Hunt (GA)

2nd – Yanni Vines (AL)

3rd – Ethan Perryman (CA)

4th – Bridger Ricks (UT)

5th – Gavin Caprella (OH)

6th – Glenn Price (LA)

7th – Noah Luna (NC)

8th – Sefton Douglass (WY)

120 lbs placewinners

1st – Joey Cruz (CA)

2nd – Kyle Montaperto (NC)

3rd – Evan Binder (MO)

4th – Mason Leiphart (PA)

5th – Dylan Coy (PA)

6th – Carter Tate (NV)

7th – Zander Phaturos (PA)

8th – Damion Ryan (OH)

126 lbs placewinners

1st – Fernando Barreto (CA)

2nd – Nash Singleton (OR)

3rd – Braden Basile (FL)

4th – Damian Mendez (KS)

5th – Anthony Aniciete (NV)

6th – Cole Thomas (KY)

7th – Jackson Polo (NY)

8th – Andrew Austin (FL)

132 lbs placewinners

1st – Danny Nini (FL)

2nd – Jake Niffenegger (OH)

3rd – Jordan Soriano (NY)

4th – Jimmy Harrington (MA)

5th – Ismael Ayoub (OH)

6th – Angelo Centrone (NY)

7th – Colton Stoneking (PA)

8th – Cody Phelps (WY)

138 lbs placewinners

1st – Kelvin Griffin (PA)

2nd – Benny Rogers (NY)

3rd – Thomas Snipes (SC)

4th – Owen Cline (WA)

5th – Jacob Woodburn (NC)

6th – Reese Davis (OK)

7th – Jack Roszko (NY)

8th – Zachary Parker (CA)

145 lbs placewinners

1st – Michael Kilic (GA)

2nd – Fin Nadeau (MT)

3rd – Logan Ours (OH)

4th – Michael Bobola (MA)

5th – Jeremy Paradice (GA)

6th – Derek Raike (WV)

7th – Drake Acklin (OK)

8th – Cole Homet (PA)

152 lbs placewinners

1st – Nick Vafiadis (VA)

2nd – Nick Fea (PA)

3rd – MJ Gaitan (CA)

4th – Alex Poore (DE)

5th – Jonathan Ley (FL)

6th – Mark Takara (CA)

7th – Nick Sanko (NY)

8th – Samuel Beckett (PA)

160 lbs placewinners

1st – Luke Geog (OH)

2nd – Gunner Filipowicz (GA)

3rd – Dom Baker (VA)

4th – Derek Matthews (ID)

5th – Ceasar Garza (CA)

6th – Sergio Desiante (FL)

7th – Carter Baer (NY)

8th – Chase Kranitz (PA)

170 lbs placewinners

1st – Matthew Singleton (GA)

2nd – Jonathan Conrad (FL)

3rd – Michael Altomer (NY)

4th – Brody Conley (OH)

5th – Brock Fettig (ND)

6th – Chase Cordia (MO)

7th – Devon Bell (NC)

8th – Orion Thivierge (MT)

182 lbs placewinners

1st – Dylan Fishback (OH)

2nd – Kole Mulhauser (NY)

3rd – Gunnar Garriques (TN)

4th – Mitchell Broskie (OH)

5th – Hunter Adams (GA)

6th – Caleb Uhlenhopp (NV)

7th – Remington Peterson (CO)

8th – Royce Hall (VA)

195 lbs placewinners

1st – David Harper (TN)

2nd – Evan Anderson (OH)

3rd – Michael Bartush (CT)

4th – Jacob Meissner (MN)

5th – Luke Rasmussen (SD)

6th – Chris Murphy (CT)

7th – Owen Warren (SD)

8th – Chase Levey (PA)

220 lbs placewinners

1st – Nicholas Feldman (PA)

2nd – Eli Fortuner (VA)

3rd – Austin Kohlhofer (OH)

4th – Carson Floyd (NC)

5th – Levid Rodriguez (TN)

6th – Nico Rodriguez (ID)

7th – JT Connors (WA)

8th – Jairo Caceras (NY)

285 lbs placewinners

1st – Antonio Ramos (MA)

2nd – Jamier Ferere (NC)

3rd – Aiden LaComa (VA)

4th – Adolfo Betancur (RI)

5th – Nolan Neves (OH)

6th – Matthew Jimenez (FL)

7th – Matthew Cruise (PA)

8th – Harrison Merriman (MO)



[ad_2]

Source link