May 9, 2021

InterMat Wrestling – 2021 NHSCA Sophomore National placewinners

[ad_1]

132 lbs NHSCA champion Carter McCallister of Missouri (Photo/J Thomas Taylor/Columbia Tribune)

2021 NHSCA Sophomore National Placewinners

106 lbs placewinners

1st – Brady Roark (MO)

2nd – Carson Wagner (PA)

3rd – Bryson Terrell (TN)

4th – Caleb Uhorchuk (TN)

5th – Ty Tice (SC)

6th – Luke Sirianni (PA)

7th – Hunter Sloan (PA)

8th – Toby Billerman (IN)

113 lbs placewinners

1st – Jackson Baglio (NC)

2nd – Jacob Joyce (RI)

3rd – Zachary Jacaruso (PA)

4th – Anthony Ferraro (PA)

5th – Clay Gates (OK)

6th – Tyler Chappell (PA)

7th – Charlie Bunting (PA)

8th – Hayden Myers (RI)

120 lbs placewinners

1st – Luke Poore (DE)

2nd – Joel Brown (MD)

3rd – Cooper Haase (FL)

4th – Jaden Pepe (PA)

5th – Amantee Mills (GA)

6th – Ethan Lebin (PA)

7th – Tyler Knox (MA)

8th – Michael Pizzuto (MD)

126 lbs placewinners

1st – Eligh Rivera (FL)

2nd – David McClelland (FL)

3rd – Spencer Barnhart (PA)

4th – David Cross (MO)

5th – Gage Owen (MD)

6th – Eric Doran (VA)

7th – Matthew Repos (PA)

8th – Ethan Kolb (PA)

132 lbs placewinners

1st – Carter McCallister (MO)

2nd – Weston Dalton (CO)

3rd – Collin Arch (MO)

4th – Zachary Marrero (CO)

5th – Brock Woodcock (MO)

6th – Nathan Roth (PA)

7th – Frank Volpe (NY)

8th – Spencer Von Savoye (CA)

138 lbs placewinners

1st – JT Chance (OH)

2nd – Collin Dupill (VA)

3rd – Antonio Rodrigues (MD)

4th – Luke Bender (DE)

5th – Andrew Harmon (PA)

6th – Jonathon Malovich (CO)

7th – Luke Belcher (TN)

8th – Cooper French (AZ)

145 lbs placewinners

1st – Jeremiah Price (NC)

2nd – Dagen Condomitti (PA)

3rd – Ethan Mojena (FL)

4th – Brayden Shelton (MO)

5th – Cale Roggie (VA)

6th – Irish Furthmyre (MT)

7th – Lane Ewing (WY)

8th – Tyler Berish (PA)

152 lbs placewinners

1st – KJ Evans (OK)

2nd – Colby Isabelle (PA)

3rd – Michael Duggan (PA)

4th – Abraham Wojckiewicz (IL)

5th – Gavin Fernandez (CA)

6th – Justin Crutchmer (AR)

7th – Hunter Andel (OH)

8th – Landon Muth (PA)

160 lbs placewinners

1st – Sergio Montoya (CA)

2nd – Markell Rivera (AZ)

3rd – Rafael Hipolito (AL)

4th – Patrick Jackson (WV)

5th – Tim McDonnell (CA)

6th – Riggin Boger (UT)

7th – Brett Smith (MO)

8th – Dakota Hagedorn (WY)

170 lbs placewinners

1st – Dylan Newsome (OH)

2nd – Omaury Alvarez (GA)

3rd – David Barrett (MA)

4th – Justin Griffith (NJ)

5th – Daniel Comer Williams (FL)

6th – Toby Schoffstall (VA)

7th – Nathan Fury (KS)

8th – Dominic Joyce (FL)

182 lbs placewinners

1st – Camden McDanel (OH)

2nd – Max Agresti (DE)

3rd – Kingsley Menifee (VA)

4th – Elijah Edge (WV)

5th – Matthew Furman (PA)

6th – Thomas Stadel (TN)

7th – John Roberts (OK)

8th – Cole DuBois (NJ)

195 lbs placewinners

1st – Sonny Sasso (PA)

2nd – Brendan Gilchrist (CT)

3rd – Brady Colbert (VA)

4th – Jacob Scheib (PA)

5th – Corey Boerio (PA)

6th – Justin Soriano (NY)

7th – Eli Makel (PA)

8th – Ronin Hammond (IN)

220 lbs placewinners

1st – Dylan Russo (OH)

2nd – Sam Sorenson (NY)

3rd – Noah Todd (TN)

4th – Myles Johnson (OH)

5th – Erick Brothers Jr. (WV)

6th – Zachary Evans (PA)

7th – John Vinciguerra (NJ)

8th – Trent Sibble (NY)

285 lbs placewinners

1st – Riley Robell (PA)

2nd – Emmanuel Ulrich (PA)

3rd – Bill Brosko (PA)

4th – Logan Looney (VA)

5th – Derrick Hart (FL)

6th – Gage Howard (UT)

7th – Nathaniel Box (FL)

8th – Maddox Sunderman (AL)



[ad_2]

Source link